
Tweede Kamerverkiezingen 2021
FvD, D66, BBB en JA21 op winst in Staphorst
De VVD heeft woensdag 17 maart 2021, volgens de laatste prognoses, alvast de overwinning opgeëist bij de Tweede Kamerverkiezingen. VVD komt met 35 zetels in de Tweede Kamer. Ook D66 maakt een flinke sprong en behaalt 24 zetels. De twee partijen gaan een sleutelrol spelen bij de formatie. Behalve de winst voor de VVD en D66 vielen Forum voor Democratie en Volt op bij het binnenkomen van de uitslagen. Forum voor Democratie stijgt door naar acht zetels en Volt komt vanuit het niets met drie zetels. Diezelfde prestatie lijkt JA21 te gaan leveren.
FvD, D66, BBB en JA21 op winst in Staphorst
De SGP ontving in de gemeente Staphorst 33,9% van de stemmen. In stemmenaantallen blijft fractie de Staatkundig Gereformeerde Partij de grootste binnen onze gemeente. De FvD (+6.6%), D66 (+0.6%) en JA21 (2.9%), VOLT (+0.7%) en BBB +(2.2%) boekte in de gemeente Staphorst een (forse) winst.
De ChristenUnie (-3.1%), CDA (-5.9%), VVD (-0.6%.) en PVV (-0.3%) staan op verlies.
Door: De Diek | Nieuwsredactie
Artikelcorrectie of aanvulling doorgeven? Meld het ons. Wilt u reageren op dit bericht? Laat dan uw reactie achter. Heeft u tips voor onze redactie? Bel dan de tiplijn: 038 - 88 88 853.